Szanowni Państwo,

Rozpoczynamy dnia 1 września w zwykłym trybie pracy - przedszkole jest czynne od 6.00 do 17.00. Przypominam o konieczności przyprowadzenia dziecka do godziny 8.30.

Zapraszam wszystkich Państwa na zebranie organizacyjne dla rodziców dnia 6 września /środa/ 2023 roku o godz. 17.00 - godzina zebrania jest identyczna dla wszystkich grup przedszkolnych. Spotykamy się na chwilę w sali grupy 3 potem odbędą się zebrania grupowe. Obecność dzieci na zebraniu nie jest możliwa. Proszę również o zabranie ze sobą długopisu.

Żywienie - informuję, że od miesiąca września zostaje podwyższona dzienna stawka żywieniowa - będzie wynosiła 12 zł. Zamierzamy również wprowadzić nowy regulamin korzystania z wyżywienia - odliczeniu w zakresie dziennej stawki żywieniowej będzie podlegać nieobecność dziecka w przedszkolu liczona od dnia następnego. Odliczenie pierwszego dnia nieobecności nastąpi w sytuacji, kiedy nieobecność zostanie zgłoszona dzień wcześniej do godziny 14.00 dnia roboczego – do czasu wydania produktów spożywczych kuchni na kolejny dzień.

Plac zabaw - udało mi się pozyskać środki z miejskiego programu inwestycyjnego - czekamy na instalację dużego zestawu zabawowego z dwoma zjeżdżalniami, który zastąpi odinstalowany. Montaż odbędzie się prawdopodobnie w następnym tygodniu, nastąpiło przesunięcie terminu z uwagi na pogodę. Przy tej okazji wykorzystamy zgromadzone środki z festynów, aby naprawić mniejszy moduł - będzie nowa zjeżdżalnia i wymiana gniazda huśtawki. W tym roku szkolnym zamierzamy wymienić deskowanie piaskownic - pomoc z Państwa strony mile widziana.

Grupy przedszkolne - listy e-mail - dokonałam przyporządkowania adresów do grup przedszkolnych - jeżeli kogoś pominęłam lub nie usunęłam to proszę pisać.

Z uwagi na fakt, iż do dnia dzisiejszego nie udało się pozyskać jednego nauczyciela rozpoczynamy rok szkolny z wakatem. 

Organizacja pracy - z uwagi na fakt, iż do dnia dzisiejszego nie udało się pozyskać nauczyciela rozpoczynamy rok szkolny z wakatem. 

W miesiącu wrześniu organizacja będzie wyglądała następująco:

Grupa I - 3 latki 7.00 - 15.30 nauczyciele: Katarzyna Lesińska, Anna Niklas

Grupa II - 4 latki 8.00-16.00 nauczyciel Magda Kućko, wakat

Grupa III - 5 latki - nauczyciele: Aneta Wójcik, Barbara Lewoń

Grupa IV - 5-6 latki - nauczyciele: Marta Łukowska, Patrycja Herzog.

W odniesieniu do powyższego informuję, że w sytuacji chorób lub absencji nauczycieli godziny pracy grup mogą zostać skrócone lub grupy połączone.

Karty ewidencji czasu pobytu

Gdyby ktoś z Państwa jeszcze chciał domówić kartę ewidencji - Link do zamawiania kart - http://karty.syntio.pl/przedszkole-7-gdansk

Bardzo proszę o cierpliwość i dobry humor na początek roku - nie chcemy, aby nasz stres udzielił się naszym dzieciakom.  Jestem razem z nauczycielami i pracownikami do Państwa dyspozycji w przypadku pytań.

Ten rok na pewno będzie inny niż poprzedni - edukacja przedszkolna jak i cała oświata zmaga się z brakiem pracowników, dlatego tym bardziej należy doceniać tych, którzy są z nami, a także tych którzy dołączyli do naszego zespołu 🙂.

Pozdrawiam